اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / دسته‌بندی نشده / مراحل ثبت برند به صورت گام به گام

مراحل ثبت برند به صورت گام به گام

مراحلی که باید برای ثبت برند سپری می شود باید طبق اصول قبلی و تعیین شده توسط سازمان ثبت اسناد باشد به این صورت که با در دست داشتن مدارک و تهیه اقلام مورد نیاز طبق گام های زیر به ترتیب برای ثبت برند اقدام گردد.

مراحل ثبت برند

 

  1. برای ثبت برند ابتدا باید درخواست ثبت برند را تکمیل و اطلاعاتی در زمینه نحوه ثبت و دارک مورد نیاز اشته باشید تا بتوانید در یک پروسه زمانی مشخص برند خود را ثبت تقاضا کرده و با بارگذاری مدارک آن را به ثبت برسانید.
  2. اولین اقدامی که در زمینه ثبت باید انجام دهید انتخاب یک نام مناسب برای خدمات و محصولاتی است که ارائه می دهید نکته حایز اهمیت در این مرحله منحصربفد بودن نام است زیرا برندی که انتخاب می کنید نباید تکراری باشد و یا از کلمات اصلی یک برند معروف استفاده شود زیرا در صورت ایجاد چنین مواردی برند بدلیل تکراری بودن و یا داشتن تشابه رد خواهد شد با نقص مواجه خواهد شد.

نکته قابل توجهی که زمان انتخاب نام باید به آن توجه کنید استعلام گرفتن از نام انتخابی خود است زیرا با استعلام گرفتن از اشتباهات تکراری بودن پرهیز کرده و از قابلیت ثبت نام خود اطمینان حاصل می کنید.

در مرحله بعدی باید به سامانه رسمی اداره مالکیت معنوی به نشانی http://iripo.ssaa.ir/ مراجعه کنید و اظهارنامه ثبت علامت را تکمیل نمایید.

در صفحه ابتدایی باید نوع شخص مورد تقاضا را انتخاب کنید.

انواع اشخاص تعریف شده در سایت عبارتند از:

•شخص حقیقی – مالک، وکیل، مخترع، طراح

•شخص حقوقی – شرکت ها و موسسات غیر تجاری و سازمانی و نهادهای دولتی و غیر دولتی ( اشخاص حقوقی که از طریق وکیل دادگستری اقدام به ثبت اظهارنامه می نمایند فقط، شخص حقوقی ثبت نام نمایند در غیر اینصورت علاوه بر ثبت شخص حقوقی دارندگان امضاء خود را به صورت جداگانه به عنوان شخص حقیقی نیز نام نمایند.)

•شخص شخص حقیقی – غیر ایرانی ( فقط اشخاص غیر ایرانی دارای تابعیت ایران ثبت نام نمایند سایر اشخاص غیر ایرانی نیازی به ثبت نام ندارند.)

•شخص حقوقی – غیر ایرانی ( فقط اشخاص غیر ایرانی دارای تابعیت ایران ثبت نام نمایند سایر اشخاص غیر ایراینی نیازی به ثبت نام ندارند.)

بعد از تکمیل فیلدهای مربوط به ثبت نام ( فیلد های ستاره دار حتما باید پر شوند ) در صفحه بعد باید مدارک ثبتی مور نیاز را آپلود و بارگذاری کنید. در انتهای این بخش مدارک ثبت برند را به صورت مجزا ( حقیقی و حقوقی ) بیان می کنیم.

بعد از تکمیل مدارک برای ثبت اظهارنامه و پرداخت هزینه صفحه ای نمایش داده می شود که باید از آن پرینت تهیه کنید و آن را برای اداره اسناد ارسال کنید تا اطلاعات شما تائید شود سپس از دفترخانه گواهی امضا تهیه نموده و اطلاعات کاربری را تائید و فرم آن را تهیه کنید.

کاربری و رمزی که دریافت می کنید را نزد خود نگه دارید تا برای پیگیری های بعدی و اطلاع از کارشناسی های نوبت اول، دوم و اقدامات بعدی از نام کاربری و رمز عبور خود استفاده کنید.

بعد از ثبت اظهارنامه، درخواست شما توسط سه کارشناس همچنین رئیس اداره علائم تجاری بررسی می شود تا از نظر کمبود مدارک و اعتراض کارشناسی شود در صورت نداشتن هیچ یک از این موارد درخواست تائید شده و توسط پیامک اطلاع رسانی می شود.

پس از دریافت پیامک باید نسبت به پرداخت هزینه انتشار روزنامه رسمی مرحله اول اقدام نمایید.

با واریز هزینه انتشار بعد از ۳۰ روز مجددا پیامکی برای پرداخت هزینه های روزنامه دوم اعلام می شود که باید نسبت به پرداخت آن اقدام کنید.

بعد از پرداخت هزینه روزنامه دوم باید هزینه حق الثبت تعیین شده را واریز نمایید.

بعد از آگهی دوم و پرداخت هزینه ها باید با همراه داشتن مدارک ثبت برند و در دست داشتن اظهارنامه ثبت علامت و در اختیار داشتن نسخه‌ی روزنامه رسمی به مرکز مالکیت معنوی مراجعه کنید و اسناد برندتان را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند حقیقی

۱٫ارائه کپی از شناسنامه و کارت ملی متقاضی ثبت

۲٫ارائه سوء پیشینه

۳٫ارائه کارت بازرگانی برای برند های لاتین

۴٫ارائه جواز کسب، جواز تاسیس، پروانه بهره برداری

۵٫ارائه نمونه برند و علامت طراحی شده برای آن

۶٫چنانچه امور توسط وکیل انجام می شود باید وکالتنامه رسمی همراه مدارک ارائه شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند حقوقی

۱٫ارائه مدارک ثبتی شرکت و شخصیت حقوقی

۲٫ارائه شناسنامه و کارت ملی از نماینده برند که مدیرعامل است

۳٫ارائه گواهی سوء پیشینه از مدیرعامل

۴٫ارائه روزنامه تاسیس که شامل آگهی ثبت شرکت باشد.

۵٫ارائه آخرین تغییرات انجام شده و روزنامه تغییرات

۶٫ارائه کارت بازرگانی برای برند های لاتین

۷٫ارائه جواز کسب، جواز تاسیس، پروانه بهره برداری

۸٫ارائه نمونه برند و علامت طراحی شده برای آن

۹٫چنانچه امور توسط وکیل انجام می شود باید وکالتنامه رسمی همراه مدارک ارائه شود.

مراحلی که در قسمت فوق بیان شد برای زمانی است که متقاضی حقیقی و حقوقی بخواهد اقدام به ثبت برند کند ولی در بسیاری از مواقع متقاضیان درخواست ثبت برند خود را از طریق شرکت های ثبتی و حقوقی انجام می دهند به این صورت که با دریافت مشاوره و انعقاد قرارداد تمام امور ثبتشان را توسط این شرکت ها انجام می دهند.

درباره ی Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ثبت شرکت هزینه ثبت شرکت ثبت شرکت در ترکیه اخذ کد اقتصادی ثبت شرکت ارزان ثبت شرکت مسئولیت محدود هزینه اخذ رتبه ثبت شرکت استعلام برند ثبت شرکت بازرگانی رتبه نفت و گاز اخذ رتبه پیمانکاری ثبت شرکت در اصفهان ترخیص کالا